هوشمندسازی – بخش مسکونی

با توجه به پیشرفت روز افزون صنعت ساختمان و نیاز به صرفه جویی در مصرف انرژی و داشتن ساختمان دوستدار محیط زیست در کنار افزایش آسایش، آرامش، ایمنی و امنیت جهت ساکنین و کاربران ساختمان، استفاده از سیستم هوشمند در خانه ها را ضروری نموده است. آرامش و کاهش مصرف انرژی در کنار مدرنیته و لوکس سازی از اوج اهداف ساخت و ساز میباشد که ما مفتخر به همراهی شما در این عرصه میباشیم .
ما جزء معدود شرکت هایی هستیم که در تمام مراحل ساخت خانه میتوانیم هوشمند سازی را انجام دهیم . حتی خانه ای که به بهره برداری رسیده و از آن استفاده میشود را بدون کوچکترین تغییر , تخریب و در کمتر از سه روز کاری هوشمندسازی نماییم .محصولات ما متنوع بوده و از حداقل دوسال گارانتی تا ده سال گارانتی را شامل میشود و محصول بی کیفیت در سبد کالایی گروه هوشمند سازی کنترل سازان فرایند وجود ندارد .

 

جهت مشاهده فیلم هوشمند سازی شرکت کنترل سازان فرایند بر روی لینک زیر کلیک نمایید  :             SMART HOME 

خانه ای را متصور شوید که برای ورود به آن , با دستگیره در هوشمندیروبرو میشوید که نیازی به کلید ندارد و شما با رمز دیجیتالی یا اثر انگشت خود میتوانید اجازه ورود به خانه را داشته باشید . این تکنولوژی تا آنجا پیش میرود که شما میتوانید از هزاران کیلومتر دورتر از منزل مسکونی خود قادر به کنترل در ورودی ساختمان باشید و هرزمان که میخواهید درب را با موبایل خود باز یا بسته نمایید . فراموش نکنید که هیچگاه عزیزانتان پشت درب نخواهند ماند . محیط خانه خود را در هرزمان که میخواهید با دوربین دیجیتال از هرنقطه دنیا کنترل نمایید و امنیت خانه یا نظارت بر کودکان خردسال خود را در دست بگیرید و با ایجاد یک حصار خورشیدی مادون قرمز در مواقعی که در خانه حضور ندارید امنیت خارق العاده ای را برای خانه خود محیا سازید . فضای آرامش بخشی که با ورود به آن با یک پنل هوشمند موسیقی روبرو خواهید شد .پنلی که آرام بخش ترین و خاطره انگیز ترین موسیقی هایتان را به صورت هوشمند برایتان پخش خواهد کرد .خانه ای که هنگام ورود شما , استراحتتان و یا صرف شام حالت خود را تغییر میدهد و مناسب شرایط زمانی , مکانی و روحی شما خواهد شد .

اتاق خواب هایی که چراغ هایی در آن وجود دارد که علاوه بر نقش روشنایی قابلیت تبدیل شدن به چراغ شبخواب شما را دارند با این شرط که میزان نور دهی , کنترل خاموش یا روشن بودن آن همه در گوشی موبایل شما قابل انجام است . حتی رنگ چراغ را میتوانید از میان ۱۶ میلیون رنگ انتخاب نمایید و هر شب نور جدید را در اتاق خود تجربه کنید . علاوه بر این موضوع , کنترل هوشمند تهویه و دمای خانه هوشمند ما قادر است تمامی سرمایش و گرمایش منزلتان را در دست بگیرد و جالب اینجاست که قبل از ورود شما به منزل میتواند شرایط محیطی و دمایی مناسب را برایتان ایجاد نماید . فضای لوکسی که با تجهیزات دیجیتال و کلید و پریز های لوکس و مدرن , تفاوت و تمایز را برایتان به ارمغان می آورد .ساختمانی که ما برایتان رقم خواهیم زد صرفه جویی خارق العاده برق را برایتان پدیدار میکند و هزینه های ناشی از انرژی را برایتان به حداقل خواهیم رساند .حتی میزان نور خانه را به شکل هوشمند و علمی در دستان خود خواهید داشت . این وظیفه را به سنسور های هوشمند ما بسپارید تا با آنالیز حرکتی شما, کنترل تمامی تجهیزات و روشناییتان را در دست بگیرند و گویا با خانه ای روبرو هستید که به مانند دوستی قدیمی شما را درک کرده و مطابق با خواسته هایتان عمل خواهد کرد .

وظیفه کنترل تمامی پرده های شما به خانه هوشمندتان محول شده . آبیاری گیاهانتان با برنامه ریزی زمانی مشخص باید با دقت پیگیری شود و در مسافرت ها نباید نگران گیاهان خود باشید . شما نیاز به پرستاری دارید که همیشه وضعیت سلامتیتان , وزن , فشارخون و میزان اکسیژن خون شما را کنترل نماید و آن ها را ثبت و طبقه بندی نماید . هود آشپزخانه شما همانند یک انسان باید قابلیت درک و فهم داشته باشد و در زمان مقرر قبل از اینکه شما متوجه شوید باید به صورت هوشمند وارد عمل شود . میزان آلودگی هوا باید توسط خانه شما سنجیده شود و در مواقع نامطلوب تصمیمات مناسب در جهت کاهش این آلودگی اتخاذ شود .

منزل شما باید به محض نشت گاز وارد عمل شود و تمامی اقدامات امنیتی لازم را به صورت خودکار انجام دهد .پریز های منزلتان به صورت جداگانه قابلیت کنترل باید داشته باشند و حتی میزان مصرف را به صورت تفکیکی به شما نشان دهند .

همه این وظایف را با اطمینان و اعتماد به خانه هوشمند گروه کنترل سازان فرآیند بسپارید .

انعطاف پذیری و سهولت در کاربری

شما در ساختمان هوشمند میتوانید با استفاده از تاچ پنل یا کلیدهای ساده، زیبا و پیشرفته وسایل الکتریکی و الکترونیکی خانه را کنترل کنید.

کنترل دمای خانه هوشمند

سیستم هوشمند با کنترل تاسیسات تهویه مطبوع در خانه شما درجه حرارت یا برودت را که در فضاهای مختلف نیاز دارید تأمین می کند. این سیستم با تعیین درجه دما در نقاط مختلف ساختمان، دمای آن فضاها را به تفکیک به مقدار مورد نظر می رساند.

زمانی که یک فرد در مسافرت به سر می برد با استفاده از تلفن یا موبایل با خط اینترنت می تواند سیستم تاسیسات خانه را فعال سازد، دمای دلخواه را تنظیم کند ، در ساعت خاصی تاسیسات سرمایش و گرمایش شروع به کار نمایند و درجه حرارت خانه را به حد مطلوب برساند

تنطیم کردن دمای منزل و فعال کردن سیستم سرمایشی و گرمایشی برای رسیدن به آن دما تا علاوه بر ایجاد محیطی مطلوب از اتلاف انرژی جلوگیری می نماید.

کنترل روشنایی خانه هوشمند

با توجه به اهمیت هوشمند سازی روشنایی در ساختمانهای مسکونی و اداری راه حلهای متنوعی برای کاربردهای مختلف وجود دارد. کنترل هوشمند سیستم روشنایی نه تنها میزان نور دهی را تحت کنترل می گیرد بلکه در صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بسیار مؤثر است. در واقع در این روش هم از نور طبیعی و هم از نور تولیدی منابع نور، میزان نور مطلوب تامین خواهد شد و این فرآیند بطور اتوماتیک انجام می گیرد. بطور کلی این گونه سیستم ها با بهره گیری از سنسورهای تشخیص حرکت و میزان نور محیط و کلیدهای تعبیه شده در هر فضای داخلی می توانند فرآیند مطلوب را پیاده سازی نمایند.بدیهی است که در حالت اتوماتیک منابع نور با توجه به سنسورهای میزان نور و نقطه مطلوب تعریف شده نوردهی خواهند داشت.

کنترل نور طبیعی (به کمک باز و بسته کردن خودکار پرده و کرکره ها)

کنترل پرده ها براساس شدت روشنایی خورشید یا کنترل پرده ها و شیدرها با توجه به موقعیت خورشید برای استفاده از حد اکثر نور انجام محاسبه پارامترهایی که باعث سایه در محیط بیرونی ساختمان می شود و تنظیم برنامه زمانی با امکان باز و بسته کردن پرده ها به صورت برقی براساس سناریوها و همچنین توسط مانیتور،ریموت ویا شدت نور وارد شده به منزل انجام میپذیرد.

سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند

سیستم هوشمند صوتی امکان دستیابی هر شخص در فضاهای مختلف به موسیقی دلخواه با ولوم مورد نظر را میسر می سازد. کاربر می تواند موسیقی خود را از منابع مختلفی نظیر رادیو، اینترنت، و … انتخاب کند

سیستم صوتی با اتصال به سیستم هوشمند امکان اجرای انواع سناریوها و کنترل از طریق رابط های کاربری هوشمند نظیر کلید هوشمند، تاچ پنل، موبایل، تبلت و … را فراهم می آورد.

سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند

اگر تا به حال در ساختمانی دوربین امنیتی را تجربه کرده باشید، اطلاع دارید، از اینکه برای بررسی تصاویر باید به تلویزیون یا مانیتور کامپیوتری که در یکی از اتاقها قرار دارد، مراجعه کنید. اما با سیستم های اتوماسیون خانگی درحا‌لیکه در منزلتان قدم می‌زنید و یا در حیاط پیاده روی می‌کنید بر روی صفحات لمسی بی‌سیم تصاویر کلیه دوربینهای امنیتی قابل مشاهده خواهند بود.همچنین با استفاده از سنسورهای حرکتی، می‌توانید سیستم امنیتی منزلتان را تقویت نمایید. یکپارچگی سیستم امنیتی با سایر بخش ها قابلیت های بیشتری به آن خواهد بخشید. برای مثال هنگام تشخیص ورود یک فرد ناشناس از طریق سنسور حرکتی، به جز صدای آژیر رایج، کلیه چراغهای منزل می توانند روشن و خاموش گردند.

آبیاری گیاهان در خانه هوشمند

بسیاری از ما علاقه مند به نگهداری گیاهان و یا حیوانات درخانه می باشیم تا به این ترتیب گوشه هایی از طبیعت را در زندگی خود مشاهده نماییم . یکی از نگرانی ها درسفر آبیاری گیاهان خانگی خانه می باشد . در خانه هوشمند شما می توانید در ساعات دلخواهی به گیاهان خود آب داده و آسودگی خاطر خود را از بابت آنها فراهم نمایید. ضمناً در صورتیکه شما دارای زمین کشاورزی ، باغ ، مزرعه ویا گلخانه دور از محل زندگی خود باشید ، این سیستم ها شما را قادر خواهد ساخت تا به راحتی آبیاری محصولات خود را در هر زمان که تمایل دارید انجام دهید و از آسیب دیدن گیاهان بر اثر بی آبی یا کم آبی ممانعت به عمل آورید . بدلیل آبیاری منظمی که سیستم در اختیار شما میگذارد با کمترین آب بیشترین بهره وری را خواهید داشت.

ایمنی در ساختمان هوشمند

سیستم هشدار نشت گاز

سیستم هوشمند با اندازه گیری مداوم میزان گاز در هوا در صورت نشت گاز سناریو ویژه ای را به اجرا می گذارد و از آسیب ساکنان و بوجود آمدن حریق جلوگیری می کند.

سیستم اعلام و اطفاء حریق

سیستم هوشمند با استفاده از سنسورهای دما و دود متوجه ایجاد حریق شده و اقدامات لازم مثل روشن کردن زنگ های هشدار،تماس با نیروهای امدادی و فعال کردن سیستم اطفاء را انجام میدهد

کنترل پریز ها

در سیستم هوشمند شما میتوانید برق پشت پریز ها را قطع کرده و در زمان های نیاز وصل کنید با این کار احتمال برق گرفتگی بشدت کاهش یافته و همچنین می توانید تجهیزاتی که امکان اتصال به سیستم هوشمند ندارند را از راه دور خاموش یا روشن کنید.

راحتی و لوکس بودن ساختمان

استفاده از یک کلید لوکس به جای چندین کلید

سیستم هوشمند تمام کلیدهای اضافی اتاق ها، نظیر کلیدهای روشنایی، ترموستات ها، کلیدهای کنترل پرده و پنل های صوتی را حذف نموده و همگی را در یک کلید هوشمند جمع می کند.

ایجاد یکپارچگی در تجهیزات

تکنولوژی پیشرفته این سیستم سبب یکپارچگی ابزارها و وسایل متعددی گشته که در زندگی روزمره با آنها سرو کار داریم، تجمیع همه ریموت کنترل ها در یک ریموت کنترل، استفاده از یک صفحه نمایشگرلمسی سبک و زیبا، برای کنترل همه تجهیزات ارمغان این سیستم برای شماست.

دسترسی و کنترل خانه هوشمند از راه دور

همیشه کنترل و نظارت خانه از راه دور از رویاهای بشر بوده است. خانه هوشمند این رویا را برای شما محقق می سازد. به عنوان مثال خانم کارمندی که هنگام ظهر به خانه بر می گردد نگران آماده کردن غذا می باشد در صورتیکه با سیستم هوشمند از طریق موبایل خود دستگاه پلوپز یا اجاق گاز را که قبلا آماده کرده است روشن نموده و تا رسیدن به خانه غذا آماده مصرف می باشد. همچنین می توان کنترل روشنایی ها، ارتباط با درب بازکن تصویری و مراجعین به خانه، کنترل سیستم گرمایش و … را نام برد. ساختمان هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کنونی و کنترل ساختمان را از راه دور محیا میکند. شما میتوانید با استفاده از اس ام اس , تلفن گویا  و یا از طریق اینترنت از این امکان بهره مند و کلیه سیستم های متصل به سیستم هوشمند را تحت کنترل خود در آورید.

سناریوها

یکی از مهمترین و پرکاربردترین امکانات در خانه هوشمند امکان سناریو پردازی در آن می باشد. سناریو پردازی بدین معناست که خانه را برای شرایط مختلف برنامه ریزی کرده و تنها با فشردن یک کلید روی کلید هوشمند یا لمس تاچ پنل، موبایل یا تبلت خانه را در وضعیت مطلوب آن شرایط قرار دهیم. شما می توانید وضعیت نور، هوا، موسیقی و دیگر پارامترهای ساختمان خود را با فشار دادن یک دکمه به یکی از حالتهای از پیش طراحی شده ببرید و باداشتن سناریوهای مختلف مانند سناریو مهمانی، سناریو زمان صرف شام و سناریو رمانس و … میهمانان خود را شگفت زده کنید.

آماده کردن خانه

 سی دقیقه قبل از رسیدن به منزل با زدن یک کلید برروی موبایل سیستم هوشمند با اجرای یک سناریو خانه را آماده ورود شما می نماید. سیستم های تهویه ی هوا روشن شده و هوای منزل را برای ورود شما مهیا میکند.

ورود به خانه

با باز شدن درب خانه نور ورودی و نشیمن روشن میشود و شما ظرف مدت تعیین شده ای فرصت دارید تا با یک رمز سیستم امنیتی خانه را غیر فعال کنید.

صرف شام

با فشار یک دکمه از ریموتی که در دست دارید موسیقی، مناسب صرف شام شده و دمای هوا بالا میرود. نور محیط در حالت متوسط قرار میگیرد و سیستم تهویه بعد از چند دقیقه کار خود را آرام میکند.

تماشای تلویزیون

در هنگام تماشای تلویزیون با انتخاب سناریو مربوطه نور محیط به حالت مینیموم رفته و محیطی دلنشین برای دیدن تلوزیون فراهم میکند.

رمانس

با انتخاب این سناریو دمای محیط کمی بالاتر از حالت معمول قرار میگیرد. روشنایی کم میشود و موسیقی آرام ودل انگیزی از آهنگهای انتخابی شما برای حالت رمانس پخش میشود.

خواب

همه ی چراغ ها خاموش میشود و چراغ خواب روشن , سیستم های صوتی و تصویری خاموش شده و سیستم امنیتی ساختمان فعال میشود. دمای محیط نیز کم میشود تا خواب برای شما دلچسب و راحت باشد.

بیداری

در ساعتی که شما به سیستم اعلام کرده اید پرده های اتاق کنار میرود و در صورت کمبود نور در محیط چراغ ها به آرامی روشن می شود و موسیقی شما را از خواب بیدار میکند این در حالیست که از چند دقیقه قبل دمای محیط بالا رفته تا شما راحت تر از رختخواب جدا شوید.

خروج از خانه

به هنگام بیرون رفتن با فعال کردن سناریو خروج از خانه تمامی چراغ ها، سیستم تهویه و دیگر وسایل غیر ضروری برقی مثل سیستم صوتی و تصویری به صورت اتوماتیک خاموش شده پنجره ها و پرده ها بسته می شود سیستم امنیتی ساختمان فعال  شده و شما با خاطری آسوده از ساختمان خارج می شوید.

سناریو ورود

در این حالت چراغ های منزل صرفاً در حد روشن نمودن بخشهای اصلی وارد مدار می گردند، یعنی مثلاً ۲۰% چراغهای هال های ورودی ساختمان، اتاق های خواب و مسیر عبوری اتاقهای خواب روشن می گردند و درصورت دلخواه لامپ های روشن مسیر نیز در حد ۲۵% دیم و روشنایی آن به ۲۵% تغییر می یابند. در این حالت دمای سیستم گرمایش سرمایش به دمای تعیین شده می رسد.

سناریو تماشای تلویزیون

در این حالت روشنایی مکان استقرار تلویزیون به حد تعین شده (مثلاً ۵۰%) تغییر وضعیت داده، تلویزیون روشن و صدای آن به حد دلخواه تغییر وضعیت می دهد. در این حالت پرده های اتاق به طور کامل بسته و درصورتی که پرده از نوع کرکره یا پرده عمودی باشد به طور کامل تاریک می گردند.

سناریو میهمانی

در این حالت پرده های خانه بسته شده نورهای مخفی پذیرایی و سالن روشن شده، لامپ های با قابلیت دیم تا میزان تعریف شده روشن گردیده و سیستم گرمایش، سرمایش به دمای تعیین شده تغییر وضعیت می دهد و نوای موسیقی در سرتاسر سالن پخش می گردد.

در این سناریو در صورت وجود  ال ای دی های لوکس امکان رقص نور و نورپردازی محیط نیز فراهم می باشد.

سناریو آرامش

در این حالت با توجه به موقعیت زمان و تاریخ یعنی چه موقع از شبانه روز و چه موقع از سال، میزان شدت نور محیط کاهش می یابد برای این منظور حالت پرده ها تغییر وضعیت داده،شدت نور لامپ ها عوض شده و لامپ های اضافی خاموش می گردند،دمای محیط تا حد تعریف شده مثلاً (۲۲ )کاهش می یابد و ملودی مخصوص جهت استراحت از اسپیکرهای موجود پخش می گردد.

سناریو خروج

در این حالت روشنایی تمام بخشهای منزل خاموش می گردد و دمای محیط در زمستان به حداقل ممکن و در تابستان به حداکثر ممکن تغییر وضعیت می یابد،در این حالت حداکثر صرفه جویی در بخش روشنایی و گرمایش سرمایش انجام می گیرد. همچنین سیستم اعلام سرقت به طور کامل به حالت فعال تغییر وضعیت می دهد.در صورت بروز هرگونه سرقت با تلفن همراه صاحب منزل تماس به عمل می آید و پیام مورد نظر پخش می گردد. پس از آن آژیر اعلام سرقت نیز در صورت نیاز پخش می گردد.

سناریویی جهت سالمندان و کودکان

یکی از نگرانی های خانواده ها درمورد تکنولوژی های نو مانند خانه هوشمند سختی استفاده از آنها جهت سالمندان یا کودکانی که در خانه تنها هستند می باشد. در حالی که این نگرانی کاملا بی مورد بوده و می توان به راحتی بهترین شرایط را برای این افراد فراهم نمود. با توجه به اینکه خانه هوشمند کاملا قابل برنامه ریزی می باشد می تواند کلیدی را جهت آنها تعریف نموده تا شرایط خانه فقط با زدن همان یک کلید در شرایط مطلوب آنها قرار گیرد. مثلا چراغ های خاص روشن شده و دمای خانه در شرایط مطلوب قرار گیرد. یا با زدن تنها یک کلید پیغامی برروی موبایل شما ارسال شده و شما جهت کمک به آنها اقدام نمایید. با توجه به اینکه امکان تغییر در برنامه ریزی سیستم هوشمند وجود دارد شما می توانید برنامه را براساس شرایط دلخواه درخواست نموده تا توسط کارشناسان برنامه ریزی گردد.